Praca jako asystent handlowy to niełatwy kawałek chleba. Ile można zarobić na tym stanowisku?

Posted on 16 lutego 2018 in Obowiązki, wymagania i warunki pracy

zarobki asystenta handlowego

Do zadań osoby piastującej stanowisko asystenta handlowego należą bieżące kontakty z klientami firmy, kontrola wszelkich należności, przyjmowań zamówień oraz fakturowanie, organizowanie różnych transportów oraz zabezpieczanie stanów magazynowych.

Ta praca jest wymagająca i z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Jednak może być również bardzo satysfakcjonująca. Firmy często oferują swoim pracownikom na tym stanowisku możliwość rozwoju zawodowego w danym przedsiębiorstwie. Ponadto kuszą kandydatów zatrudnieniem w oparciu umowy o pracę oraz wsparciem w postaci różnych szkoleń stanowiskowych, a nawet językowych. Niektóre firmy oferują pakiet benefitów, z którego pracownicy bardzo chętnie korzystają.

Przeciętne zarobki asystenta handlowego to około dwóch, a czasami nawet trzech tysięcy złotych na rękę. Czego firmy oczekują od kandydatów na to stanowisko? Przede wszystkim jest to udokumentowane doświadczenie w zakresie obsługi klienta oraz/lub administrowania sprzedaży. Często wymagają także wyższego wykształcenia oraz doskonałej umiejętności obsługi komputera. Co jeszcze? Wśród wymagań znajduje się z pewnością bardzo dobra znajomość języka angielskiego oraz posiadanie prawa jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *