Praca w upale. Co robić, żeby nie zwariować?

Posted on 5 sierpnia 2022 in Obowiązki, wymagania i warunki pracy

Wakacje w pełni, a to wspaniały czas na relaks na świeżym powietrzu. Niestety, upały nie sprzyjają jednak pracy, a przecież obowiązki służbowe nie poczekają i również trzeba je zrealizować. Jak zatem organizować swoją pracę, aby dać radę podczas wysokich temperatur?

Asystent handlowy wiele godzin w ciągu dnia spędza w terenie. To oznacza, że nie tylko wykonuje swoje obowiązki służbowe w klimatyzowanym biurze. Nierzadko musi także spędzać wiele godzin na świeżym powietrzu. W upalne dni jest to dość kłopotliwe. Co zatem może zrobić, żeby ułatwić sobie wypełnianie obowiązków służbowych?

Praca podczas upałów – to warto wiedzieć

Przede wszystkim powinieneś się odpowiednio ubierać do pracy. Oczywiście asystentowi handlowemu nie przystoi ubierać się na rozmowy z klientami w krótkie spodenki. Mimo wszystko możesz jednak wybrać przewiewne materiały, które doskonale sprawdzają się w tego typu warunkach. Doskonałym wyborem są także lniane koszule. Dobrze się prezentują, a przy tym rewelacyjnie odprowadzają pot.

Nieco tańszą alternatywą jest bawełna, która jest również wspaniałym wyborem. Unikaj jednak sztucznych materiałów, które sprawią, że będziesz się źle czuć w pracy. Staraj się również jak najmniej narażać się na działanie zmiennych temperatur, a więc na wchodzenie do klimatyzowanych pomieszczeń, a później wychodzenie na upał. To może sprawić, że się rozchorujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *