Jak radzić sobie ze stresem?

Posted on 14 września 2021 in Realia zawodowe

Stres wyniszcza ludzi. Niestety to prawda, a najgorsze jest to, że otacza nas z każdej strony. Stresujących sytuacji nie brakuje nie tylko w życiu zawodowym, ale również prywatnym. Przekonaj się zatem, co możesz zrobić, żeby poradzić sobie ze wszechobecnym stresem.

Jako asystent handlowy nierzadko odbywasz wiele różnorodnych rozmów nie tylko ze swoimi współpracownikami, ale przede wszystkim z klientami. Często goniące terminy realizacji poszczególnych projektów, a także inne, nieprzewidziane sytuacje sprawiają, że zaczynasz się stresować. Niekiedy może to być dobry czynnik motywacyjny.

W innym razie może przerodzić się w coś bardzo szkodliwego, co będzie prowadzić do wypalenia zawodowego. Właśnie dlatego powinieneś zadbać o wewnętrzny spokój i równowagę. Dzięki temu przekonasz się, że możesz łatwo uporać się z wszechobecnym stresem.

Tak możesz poradzić sobie ze stresem

Przede wszystkim staraj się jak najbardziej unikać stresujących sytuacji. Zadbaj o to, żeby wszystkie obowiązki służbowe wykonywać z odpowiednim wyprzedzeniem, dzięki czemu nie będziesz mieć trudności z goniącymi terminami. Unikniesz pośpiechu, a tym samym błędów, które również mogą prowadzić do stresujących rozmów z przełożonymi.

Nie daj się również wciągnąć w trudne rozmowy z klientami. Zawsze staraj się jak najprędzej reagować na potrzeby swoich rozmówców, dzięki czemu poczują, że zależy Ci na załatwieniu ich spraw, a więc będą dla Ciebie milsi.

2 Responses to “Jak radzić sobie ze stresem?”

  1. Ela pisze:

    Zadbaj o suplementację magnezu, pomaga w stresie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *