Asystencie handlowy – szanuj się. Nie pozwól, aby Twoim życiem zawładnęła praca

Posted on 12 lutego 2018 in Poza pracą

nie pozwól aby Twoim życiem zawładnęła praca

Niektórzy ludzie mają skłonność do tego, aby nadmiernie oddawać się pracy. Przez to często zostają w niej po godzinach, czy prześcigają się, aby uzyskać jak najlepsze wyniki. Może i sprawdzi się to na krótką metę, ale na dłużej… Może być trudno. W pewnym momencie zaczną się schody.

Jeśli oddajesz się tylko i wyłącznie pracy – przestaniesz w końcu czerpać radość z życia. W weekendy nie będziesz wiedział co ze sobą zrobić, a z urlopów zrezygnujesz całkowicie. Nie będziesz mógł już żyć bez pracy, a rodzinne święta staną się dla Ciebie udręką – czy tego chcesz? Raczej mało osób wyobraża sobie siebie w tym scenariuszu.

Dlatego aby tego uniknąć należy dać sobie szansę na odpoczynek. Warto poświęcać sobie więcej czasu, dawać małe prezenty, cieszyć z drobnych rzeczy. Jeśli nie musisz, to nie zostawaj w pracy po godzinach. Jeden dzień – w porządku, jednak kolejne to już lekka przesada. Jeśli nie masz jakiegoś hobby, to je znajdź. Może to być czytanie książek, jazda na rowerze, pływanie na basenie, czy nawet układanie klocków lego. Nieważne co wybierzesz, ważne abyś poświęcał na to regularnie czas i cieszył się tym.

To pozwoli na odłączenie się od myślenia o pracy chociaż na krótki moment. Dzięki temu odpoczniesz psychicznie i fizycznie. Nie będziesz uzależniony od swojego zawodu, ponieważ będziesz mógł wyobrazić sobie życie bez tego. Nie popadaj w rutynę, zmieniaj swoje otoczenie. Chodź na spacery, imprezuj w gronie przyjaciół. To pomoże. Dzięki temu poprawisz komfort swojego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *