Jak efektywnie szukać pracy?

Posted on 23 marca 2021 in Rekrutacja

Szukanie pracy w dobie pandemii koronawirusa nie należy do najłatwiejszych przeżyć. Okazuje się, że stopa bezrobocia cały czas wzrasta, co sprawia, że w szczególności pracownicy bez doświadczenia pozostają na bezrobociu. Jak zatem efektywnie szukać pracy?

Aby znaleźć pracę marzeń, przede wszystkim powinieneś postawić na ciągłe przeglądanie ogłoszeń, które w większości pojawiają się w sieci. Na portalach można znaleźć ciekawe propozycje wystawiane przez działy HR. Jeżeli chcesz być asystentem handlowym, warto, żebyś udał się również bezpośrednio do firm, które Cię interesują swoją branżą czy specyfiką. Dzięki temu możesz bezpośrednio zostawić dokumenty aplikacyjne w sekretariacie. Istnieje spora szansa, że dział HR odezwie się do Ciebie w pierwszej kolejności, jeżeli będą kogoś poszukiwać.

Szukanie pracy traktuj jak swój obowiązek

To bardzo ważne, a portale z ogłoszeniami warto przeglądać nawet kilka razy dziennie. Często rekruterzy szybko decydują się na umówienie się na rozmowę z osobami, które zgłoszą się w danej rekrutacji jako pierwsze. Ponadto dokumenty aplikacyjne zawsze powinieneś dostosowywać indywidualnie pod konkretne ogłoszenie, co znacznie zwiększy Twoje szanse na zyskanie pracy. Bądź dzielny i wytrwały, a na pewno Ci się uda!

3 Responses to “Jak efektywnie szukać pracy?”

  1. Любовь pisze:

    Dowiedz sie, jak zostac przedstawicielem handlowym, na czym polega praca przedstawiciela handlowego i gdzie szukac ofert. Sprawdz tez, ile zarabia handlowiec. Nie dziwi wiec, ze najlepsi przedstawiciele handlowi, opr cz solidnej pensji, zgarniaja nawet kilkanascie tysiecy zlotych premii miesiecznie.

  2. Nina22 pisze:

    Szukanie pracy to też praca 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *