Czy rynek pracownika się kończy?

Posted on 15 września 2020 in Realia zawodowe

pracownicy

Z powodu pandemii koronawirusa wiele osób obawia się tego, że rynek pracownika kończy się. Czy te obawy mają swoje podstawy? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Pandemia koronawirusa na chwilę zatrzymała świat. Odbiła się również na polskim rynku pracy. Wiele osób obawia się, czy te zmiany są trwałe. Na szczęście coraz więcej firm wznawia swoją działalność, a zatem sprawia to, że poszukują nowych pracowników. To oznacza, że póki co nie ma obaw na to, że rynek pracownika będzie się kończyć. Warto jednak pamiętać, że konkurencja stała się znacznie większa! Dotyczy to między innymi asystentów handlowych. Handlowców jest bowiem na rynku bardzo wielu. Ważne jest zatem to, aby wybić się na tle konkurencji.

Jak wybić się z tłumu?

W procesie rekrutacji ważne jest to, aby się wykazać i pokazać z jak najlepszej strony w każdej sytuacji. Ważne jest to, aby dysponować odpowiednimi kwalifikacjami, doświadczeniem, a także umiejętnościami. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej o zatrudnieniu konkretnego pracownika mogą przeważyć jego zdolności komunikacji. To wszystko jest bardzo ważne, zatem jeżeli chcesz pracować jako asystent handlowy, powinieneś nad tym popracować.

3 Responses to “Czy rynek pracownika się kończy?”

  1. ulul11 pisze:

    Zobaczymy za parę lat

  2. Jola pisze:

    Teraz o dobrą pracę wcale nie jest tak łatwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *